fbpx

Po wieloletniej, finansowo-rachunkowej podróży zawodowej, której równolegle towarzyszył rozwój artystyczny, rozpoczęła się, w zupełnie naturalny sposób, moja przygoda z  systematycznie ułożonym detalem. To jeden z wielu etapów rozwoju mego procesu twórczego. Do obecnego miejsca prowadziła mnie wieloletnia, długa droga artystycznych prób i szukania swojego miejsca w ogromie możliwości. A że kreatywność to umiejętność tworzenia czegoś nowego, droga się nie kończy…

Gdy kolejny raz uznałam, że brakuje mi odpowiednich wzorów tkanin, z których powstawały, między innymi, artystyczne lalki mego projektu, postanowiłam – zgodnie z wpajaną mi od dziecka zasadą „jeśli czegoś nie masz-zrób to sama” – wzór stworzyć na własną rękę. Farbami do tkanin. I tak,kilka lat temu, zaprojektowałam pierwszy wzór, który nie tylko stanowił rysunek na papierze, ale chwilę później – w pełni funkcjonalny kawałek materiału. Jak na każdym etapie swego rozwoju – i w tym przypadku szybko trafiłam na  profesjonalistów, pod których okiem wchłaniałam potrzebną wiedzę z zakresu procesu powstawania wzoru od podstaw, a lekcje akwareli, w jednej z poznańskich szkół artystycznych, rozwinęły wachlarz możliwości, wpasowując się doskonale w moją wyobraźnię i gust.

Motywy roślinne, pokochane w czasie dwuletniego pobytu w pięknej Szkocji, towarzyszą mojej inspiracji zarówno przy tworzeniu wzorów, jak i ilustracji. Nie tylko akwarelowych.To także detale rysowane z najwyższą precyzją, zdecydowaną kreską czarnego tuszu-mandale. Miłość do  koloru i ilustracji , która pojawiła się w dzieciństwie-trwa do dziś i jest podstawą wielu artystycznych fascynacji. A te – każdego dnia mego życia-prowadzą  do odkrywania kolejnych wspaniałości!

Wszystkim odwiedzającym, życzę dobrych wrażeń podczas oglądania strony : ) !